O kapele

Tuxedo Orchestra založila v roce 2017 kapelnice Lucie Houdková. Jednoduše proto, že přesně takových kapel je jako šafránu. „Krásné velké sály potřebují bohatý zvuk, a tedy velkou kapelu“, říká Lucie. A Tuxedo je v tomto ohledu opravdu výjimečné. Tajemstvím orchestru je krom obsazení také ryze taneční repertoár. Kouzlo známých písní podpořené osobitým projevem vokalistů Michaely Mervartové, Nikolety Spalasové, Tomáše Hundži a Marka Šulce zaručí, že nemusíte být profesionální tanečník a přesto vám kroky půjdou samy.

Repertoár

Standardní tance:

polka, valčík, waltz, mazurka, tango, slowfox, foxtrot, quickstep, blues

Latinsko – americké tance:

rumba, jive, cha – cha, mambo, samba

Ostatní:

slowrock a disko

Členové

Lucie Houdková

kapelnice, trombon

Lucie je srdcem a hnacím motorem Tuxedo Orchestra a své druhé taneční kapely Lucky Band, se kterou koncertuje už 17 let. Z části na truc tatínkovi - varhaníkovi, z části očarovaná leskem a sytým zvukem, si vybrala hru na trombon, kterou vystudovala na Státní konzervatoři v Praze a následně v Pardubicích. Spolupracuje s Komorní filharmonií Pardubice, kde hraje v žesťovém kvintetu pod vedením Michala Chmelaře. Spoluutváří vzdělávací projekt Hudba tančí staletími a od roku 2006 předává své zkušenosti a lásku k hudbě studentům ZUŠ Střezina v Hradci Králové. V tatínkových stopách sice Lucie nešla, ale společná hra na varhany je dodnes jejím koníčkem.

Marek Šulc

zpěv, moderování

Marek začínal zpívat v chlapeckém sboru Boni Pueri. Studium absolvoval na HAMU pod vedením profesora Miloslava Podskalského. V současnosti je hudebním ředitelem rádia Classic Praha, skvělým řečníkem a moderátorem, díky čemuž mají vystoupení Tuxeda příjemnou dramaturgii a styl. Marek účinkoval ve vokálním ansámblu na koncertech Bobbyho McFerrina a je členem umělecké rady Mezinárodního hudebního festivalu „Lípa Musica“. Markova pěvecká i rozhlasová kariéra je protkaná čistě klasickou hudbou, Tuxedo Orchestra je jeho koníčkem a prostorem pro hudební volnost.

Michaela Mervartová

zpěv

Michaela je nejmladší členkou Tuxedo orchestra avšak zpívá s takovou lehkostí, jako by se na pódiu narodila. O jejím talentu není pochyb, je vítězkou mnoha domácích pěveckých soutěží jako LitlleStar Litoměřice, Hvězdy nad Ještědem, Česko zpívá, mezinárodní soutěže Internacional Young Talent Festival v Ostravě, Hlasu Slezska Nadace LaSophia a festivalu TULIFEST v Liberci. Pravidelně vystupuje s Big Bandem Felixe Slováčka, zpívá v kapele Lucky Band a od roku 2018 studuje zpěv a herectví na Pražské státní konzervatoři. Jejím snem je hrát v Národním divadle.

Nikoleta Spalasová

zpěv

Nikoleta pochází z Athén a svůj jižanský původ plný temperamentu, otevřenosti a bezprostřednosti rozhodně nezapře. Vystudovala Pražskou konzervatoř a Filozofickou fakultu. Zpívala v muzikálech Evita, Mechanicky pomeranč, Rent, Lucie a Bonnie a Clyde. Osm let vystupovala se svou kapelou Revelation a v roce 2012 byla finalistkou první řady Hlas ČeskoSlovenska. Pravidelně okouzluje publikum velkých evropských měst, spolupracuje s lokálními orchestry a filharmoniemi.

Tomáš Hundža

zpěv

Tomáš se narodil ve slovenských Košicích a díky svému pěveckému, hereckému i tanečnímu nadání úspěšně vystudoval obor muzikál na KJJ v Praze. Jeho debutem byl muzikál Lucrezia Borgia a aktuálně zpívá v pražských muzikálových divadlech Hybernia a Brodway. Krom divadelní a kapelní činnosti se věnuje výuce zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Má za sebou víc než 900 vystoupení v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Ve svém volném čase je vášnivým cestovatelem a každodenním cyklistou.

Dechová sekce

Trubky

Karel Houdek, Štěpán Přibyl

Saxofony

Tomáš Mucha, Marcela Mádlíková

Trombon

Lucie Houdková

Rytmika

Klávesy

Petr Svoboda

Kytara, Baskytara

Vladimír Šrámek, Jan Neruda

Bicí souprava

Martin Votava

Perkuse

Ondřej Jelínek

3d music logo
mlsoun logo
radek skerik logo
T S vavruska logo
Naturalis logo
Prosaxofony.cz logo
Lonsmin.cz logo

Uvažujete o nás?

Nezávaznou poptávku můžete odeslat zde:

LUCIE HOUDKOVÁ

Hradec Králové
Pražské Předměstí,
Břetislavova 1205/10,
PSČ 50002
IČO: 88609138
 
+420 737 307 937